Atėjo vasarą ir vis daugiau žmonių ieško kur praleisti savo laisvalaikį. Tad pateikiame jums 7 priežastis kodėl šią vasarą turėtumėte išmėginti baidares.

1. Galimybė priartėti prie gamtos

Baidarės tikrai suteikia jums galimybę patekti į gamtos pasaulį iš kitos pusės. Keliauti į įdomias vietas ir mėgautis kraštovaizdžiais.

2. Būti su draugais

Nepriklausomai nuo to, ar norite praleisti laiką smagiai ar eiti į varžybas, baidarės yra jums tinkamas sportas praleisti laiką su savo draugais.

3. Nuotykiai ir poilsis

Nesvarbu, kokio amžiaus esate ir kokiu maršrutu plaukiate, baidarėmis ieškodami plyšių kai kuriuose paslėptuose pakrančių vietose patirsite išskirtinius nuotykius bei pamatysite išskirti laukinę gamtą.

Taip pat baigė plaukimą, išsikūrę prie laužo pailsėsite bei pabėgsite nuo visų jus supančių minčių.

4. Baidarės mažina stresą

Atliktais tyrimais nustatyta, kad malonumo ir pasitenkinimo požiūriu baidarės yra viena geriausių priemonių stresui mažinti. Iš tiesų yra daugiau emocinių ir dvasinių privalumų plaukiant baidarėmis nei galite įsivaizduoti.

Tyrimas buvo pagrįstas žmonėmis, kurie turėjo depresijos požymių ir negalėjo laisvai atsipalaiduoti. 12 savaičių trukmės baidarių plaukiojimo programa buvo įspūdinga dėl emocinės ir fizinės naudos. Jie užfiksavo 27 proc. psichologinio, socialinio, fiziologinio lygio pagerėjimą.

5. Puikus sporto įrankis

Baidarių Sportas

Baidarės yra puikus sporto iššūkis. Remiantis moksliniais tyrimais, vienos valandos baidarės plaukiojimas gali sudeginti iki 500 kalorijų. Taigi, jei keturias valandas praplauksite su baidarėmis, iš esmės prarandate 2000 kalorijų. Tai nuostabu, tiesa? Kitas geras pliusas tai, kad ši veikla nevargina ir jūs net nepajausite kaip greitai prabėgs tos 4 valandos. Mėgaukite sporto nauda užsiimdami mėgstama veikla!

6. Tai universali veikla

Baidarės yra universalaus pobūdžio veikla. Galite mėgautis gamta ir plaukti atsipalaidavę, o taip pat kaip ir minėjom galite padidinti apsukas ir gerinti fizinę kūno būklę.

Galite naudoti baidarę beveik bet kokiame vandens telkinyje.

Vėlgi visuose šiuose vandenyse yra skirtingas naudojimas, pradedant nuo maratono lenktynių iki vandens polo ar užsiėmimų.

7. Auginkite pilvo presą

Bet kuris fitneso treneris jums pasakys, kad pilvo presas yra sunkiausia raumens grupės dalis. Labai sunku gauti gražų ir tvirtą pilvo presą, atsižvelgiant į tai, kad pilvas dažniausiai užpildomas riebalais, kuriuos sunku pašalinti.

Tačiau jūs galite gauti šiuos šešis paketus per labai trumpą laiką su baidarėmis. Skamba neįtikėtinai?

Jūsų irklai, kuriuos naudojate plaukiant baidarėmis suteikia pagrindiniams raumenims gana gerą treniruotę. Tai taip pat suteiks jūsų bicepsams ir tricepsams puikią treniruotę.

Tad nelaukite ir planuokitės žygį baidarėmis jau dabar. Plaukti baidarėmis smagiausia didesnei žmonių grupei 5-10 žmonių.

Susiraskite labiausiai patikusį maršrutą, susiplanuokite datą, transportui susisiekite su mikroautobusų nuomos punktais, o jeigu važiuojate į kitą šalį, pvz. Lenkiją – kemperių nuoma yra patogiausias pasirinkimas vienareikšmiškai.

Sėkmės!