Vasaros laikotarpis itin laukiamas gamtos ir pramogų mylėtojų, kadangi atneša galimybę pasinerti į baidarių žygius po visą Lietuvą. Kiekvienais metais kelionės ir žygiai baidarėmis tampa vis populiaresne pramoga mūsų šalyje. Lietuva turi itin daug ežerų bei upių, kuriomis galima keliauti baidarėmis. Šis straipsnis būtent apie 3, mūsų nuomone, patogiausius ir geriausius baidarių maršrutus Lietuvoje, pritaikytus kiekvienam pagal galimybes. Tad pasirinkite vieną iš pateiktų maršrutų ir pasimėgaukite laisvalaikiu plaukdami baidarėmis per gražiausias Lietuvos vietas.

Rekomenduojami baidarių maršrutai 2017 m.

  • Zarasai, Nikajaus upė. (Zarasų ežerai)

Pirmasis rekomenduojamas baidarių maršrutas siūlomas upių ir ežerų krašte – Zarasuose. Šis atstumas tikrai nėra sunkus ir ilgas. Šį atstumą nesunkiai galima įveikti mažiau nei per dieną, atstumo ilgis siekia apie 19-20 kilometrų. Šis maršrutas pasižymi itin gražiais kraštovaizdžiais bei miškų gausa pakrantėse. Plaukiant šiuo maršrutu galėsite plačiau susipažinti su Zarasų miesto senamiesčiu. Šis Zarasų, Nikojaus upės maršrutas prasideda prie  Zaraso ežero pakrantės prie pat įvažiavimo į miesto Didžiąją Salą.

Šis maršrutas rekomenduojamas pirmiesiems plaukimams baidare, kadangi maršrutas nėra sunkus ir ilgas, o pajusti plaukimo malonumą ir pasimėgauti kraštovaizdžiais tikrai spėsite.

Maršruto sudėtingumas: 4/10
Rekomenduojama: 7/10

  • Molėtai, Siesartės ežeras (Luodis – Antalieptė)

Šis maršrutas yra kur kas ilgesnis nei prieš tai minėto Zarasų. Jo įveikti per dieną tikrai nespėsite, tačiau maršruto metu yra praplaukiama per Lakajos upę, kuri yra itin rami, o upės pakrantėse yra įrengtos stovyklos baidarininkams. Maršruto atstumas yra apie 60 km, todėl turėtumėte nusiteikti, kaip ir minėjau anksčiau, dviejų dienų žygiui. Maršruto metu turėsite galimybė pamatyti daug lankytinų turistinių vietų bei gamtovaizdžių: Energetikos muziejus, vandens malūnas, Šavašos takas.

Šis maršrutas taip nėra sunkus ir yra vidurys tarp tų, kurie plaukia baidare pirmąjį kartą bei veteranų. Jeigu jūsų kolektyvas būtent toks, tai ideali vieta pradėti žygį.

Maršruto sudėtingumas: 6/10
Rekomenduojama: 9/10

  • Vilnius – Kernavė

Vienas gražiausių bei ilgiausių baidarių maršrutų, skirtas tikriems šios pramogos fanams bei mylėtojams. Šio maršruto atstumas yra net 140 kilometrų, tad jeigu nuspręstumėte pasiryžti ir plaukti, tam reikėtų skirti mažiausiai 4-5 dienas. Atstumas yra tikrai nemažas, tačiau čia jūsų laukia plaukimas Nerimi nuo Buivydžių iki Kernavės, praplaukiant per Vilnių.

Visas maršruto gamtovaizdis sudarytas iš laukinės Lietuvos gamtos, Vilniaus pakrančių, kaimų ir kaimelių bei maršruto pabaigoje jūsų laukia itin stulbinantis Kernavės piliakalnių vaizdas. Šiuo maršrutu rekomenduojama plaukti apie 5 dienas, nes yra daugybė vietų kur reikėtų sustoti, kelios iš jų: Medinė bažnyčia, gydomieji šaltiniai, Kernavės piliakalniai ir kt.

Šis maršrutas nėra itin sudėtingas atsižvelgiant į upę sraunumą ir irklavimą, tačiau daug jėgų ir ištvermės gali pareikalauti ilga kelionė.

Maršruto sudėtingumas: 8/10
Rekomenduojama: 9/10

Plaukimas baidarėmis žavus tuo, kad galite puikiai praleisti laiką su draugais, kolegomis keliaudami įvairiausiomis Lietuvos vietomis, kur paprastai tikriausiai nenukeliausite. Prieš renkantis baidarių maršrutą rekomenduojame įvertinti komandos pajėgumą, amžių bei norus, kadangi ne visi, tikriausiai, nori plaukti 140 kilometrų.

Jeigu tai jūsų pirmasis arba antrasis žygis baidarėmis, rekomenduotume išmėginti 1 ir 2 aukščiau išvardintus maršrutus, o jeigu baidarės jums yra tarsi gyvenimo būdas, tuomet rinkitės 3 maršrutą, tikrai nepasigailėsite.

Jeigu norite plačiau sužinote ir gauti šių maršrutų žemėlapius bei detalesnę informaciją, susisiekite su mumis užpildydami kontaktinę formą, kurią rasite paspaudę čia.