Kaina: Baidarių nuoma (1 dienai): savaitgaliais 15 €; kitomis savaitės dienomis 12 €; Transporto paslaugos 1 asm. Šiais metais siūlome nepamiršti puikių Aukštaitijos upių, tarp kurių švarioji Žeimena, į ją įtekanti per ežerus vingiuojanti Lakaja, trumpa, tačiau plaukimui baidarėmis puikiai tinkanti Peršokšna bei kitos šaunios Jūsų laukiančios upės. Vasaros metu yra rekomenduojami maršrutai nuo Kartenos iki Gargždų. Puiki galimybė pailsėti nuo kasdieninės rutinos ir praleisti turiningą laiką po įtemptos darbo dienos ar savaitgalį.

„Šventupys – stovyklavietė įsikūrusi ant ilgiausios tik Lietuvoje tekančios Šventosios upės kranto. Upėje, išgriautos neveikiančio malūno užtvankos vietoje, metrinis slenkstis. Iš Vilniaus, Kauno ar Panevežio iki mūsų tik apie 70 km. kelio. Taip pat bus galima mėgautis saulėtomis, šiltomis (netgi karštomis) dienomis, vanduo Jus atgaivins. Tai ypač svarbu užimtiems ir savo laisvą laiką planuojantiems praleisti turiningai. Aukštesnė oro temperatūra ir mažas lietingumas paskatins garavimą iš įvairių vandens telkinių, upės nuseks. Praplaukti galima tik lataku.

Baidarės yra ganėtinai nepigus malonumas, tam reikia papildomai užsidirbti pinigų ir pasiruošti kelionei, o atlikdami avanso apmokėjimą nepamirškite nurodyti savo vardo ir pavardės bei planuojamo plaukimo datos. Labai patogu jog plaukimas vyksta mieste- nereikės planuotis ilgų išvykų į tolimiausius Lietuvos kampelius. Už Šernų miško Minijos krante – Priekulės sportinių arklių žirgynas. Kairėje pakrantėje plyti Juodeikių miškai, kurių eglės ir berželiai vietomis taip pasvirę, kad sudaro tikrą tunelį, upės vagoje čia dažnai būna nuo stačiai eroduojančių šlaitų suvirtusių ir bebrų pagraužtų medžių. Oficialios versmės yra nedideliame Didovo ežere, hidrografinės – Sydeklio ežere ( Telšių rajonas ), 14 km į pietus nuo Telšių Jeigu Minijos ilgis būtų skaičiuojamas nuo šio taško, jis siektų apie 213 km. Tačiau kadangi iš Sydeklio ištekantis upelis vadinasi Mava, tolesnė jo atkarpa tarp Ilgio ir Pluotinalio ežerų – Kliurke, ir tik žemiau Didovo ežero – Minija, tai oficialus Minijos ilgis yra tik 202 km. Teka per Ilgio, Pluotinalio, Didovo ežerus į vakarus žemiau Alkupio žiočių.

162 km Daugėdai, buvusio malūno užtvanka išgriauta, praplaukti galima laisvai. Nuo Gargždų iki Mingės, upės srovės tėkmė sulėtėja, nebėra rėvų ir akmenų. Už 0,5 km, kai buvo neišgriauta Stalgėnų malūno užtvanka, šiame ruože prasidėdavo ramus, gilus upės baras – patvanka. Atvykti iki mūsų Jums užtruks mažiau nei valandą laiko. Vasario 16-ąją Vilnelės upe leidžiasi tik patys drąsiausi plaukikai, kurie nebijo sraunios upės apledėjusiais krantais, tuo tarpu Nepriklausomybės atkūrimo proga leistis į žygį baidarėmis gali jau daugiau žmonių, ne tik profesionalai ir ekstremalai – upės būna sraunios, tačiau oro sąlygos kur kas palankesnės, temperatūra teigiama.Nei vienoje iš šių vietų per artimiausias dvi savaites neprognozuojamas išsekimas iki kritinės ribos (gamtosauginio debito). Vasaros metu (liepos, rugpjūčio mėn), kritiškai nukritus vandens lygiui, maršruto atkarpoje nuo Aleksandravo iki Cigonalių (Dauginčių) apie 9 km, plaukiant per Dyburių Kilpas daugelyje vietų Jums užplaukus ant seklumos tektų lipti iš baidarės ir ją pernešinėti, todėl nukritus vandens lygiui iki kritinio, plaukti per Dyburių kilpas nerekomenduotina.

Kitus rekomenduotinus baidarių maršrutus rasite šiame straipsnyje.