Baidarė vienas seniausių ir pačių ekstremaliausių užsiėmimų Lietuvoje. Tarp Dituvos ir Priekulės išplatėjusioje upės vagoje nemaža seklių brastų; čia upės farvateris visą laiką vingiuoja nuo vieno kranto prie kito. Baidarių nuoma 2014 – tokia pat populiari kaip ir pastaruosius keletą metų, todėl tikime, kad esate išmėginę jau ne vieną upę ir ne vieną jos maršrutą.

Kaip teigia Addad.lt komanda, kuri plaukė baidarėmis Kauno pakraščiais, galima tartis dėl transporto priemonių palikimo starte arba finiše, atitinkamai po plaukimo parvežame į starto vietą arba prieš plaukimą (30 min.) nuvežame jus iš finišo vietos į starto vietą (nemokamai).

„Pajūrio baidarės – baidarių nuomos bazė, įsikūrusi vaizdingame Pajūrio miestelyje, Šilalės rajone. Oficialios versmės yra nedideliame Didovo ežere, hidrografinės – Sydeklio ežere ( Telšių rajonas ), 14 km į pietus nuo Telšių Jeigu Minijos ilgis būtų skaičiuojamas nuo šio taško, jis siektų apie 213 km. Tačiau kadangi iš Sydeklio ištekantis upelis vadinasi Mava, tolesnė jo atkarpa tarp Ilgio ir Pluotinalio ežerų – Kliurke, ir tik žemiau Didovo ežero – Minija, tai oficialus Minijos ilgis yra tik 202 km. Teka per Ilgio, Pluotinalio, Didovo ežerus į vakarus žemiau Alkupio žiočių.

162 km Daugėdai, buvusio malūno užtvanka išgriauta, praplaukti galima laisvai. Nuo Gargždų iki Mingės, upės srovės tėkmė sulėtėja, nebėra rėvų ir akmenų. Kai buvo neišgriauta Stalgėnų malūno užtvanka, šiame ruože prasidėdavo ramus, gilus upės baras – patvanka. Atvykti iki mūsų Jums užtruks mažiau nei valandą laiko. Vilnelės upe leidžiasi tik patys drąsiausi plaukikai, kurie nebijo sraunios upės apledėjusiais krantais, tuo tarpu Nepriklausomybės atkūrimo proga leistis į žygį baidarėmis gali jau daugiau žmonių, ne tik profesionalai ir ekstremalai – upės būna sraunios, tačiau oro sąlygos kur kas palankesnės, temperatūra teigiama. Upėje, išgriautos neveikiančio malūno užtvankos vietoje, metrinis slenkstis. Iš Vilniaus, Kauno ar Panevežio iki mūsų tik apie 70 km. kelio. Taip pat bus galima mėgautis saulėtomis, šiltomis (netgi karštomis) dienomis, vanduo Jus atgaivins. Tai ypač svarbu užimtiems ir savo laisvą laiką planuojantiems praleisti turiningai. Aukštesnė oro temperatūra ir mažas lietingumas paskatins garavimą iš įvairių vandens telkinių, upės nuseks.

Pora km žemiau, upės krante, yra piliakalnis, vadinamas Pilutės kalnu, Muškalniu, kartais dar Gedimino pilimi, Dovilų piliakalniu. Iš anksto užsisakius baidares galime rezervuoti šalia upės ar ežero esančią kaimo sodybą apsistoti baidarių žygio metu. Galima daryti prielaidą, kad didžioji dalis upių, bent jau populiariausios, tokios kaip Žeimena ar Lakaja, bus nesunkiai praplaukiamos baidarėmis, nors srovė ir bus mažiau juntama, kur ne kur gali būti sunku praplaukti dėl sumažėjusio vandens lygio ir upėse esančių kliūčių.|Šiais metais siūlome nepamiršti puikių Aukštaitijos upių, tarp kurių švarioji Žeimena , į ją įtekanti per ežerus vingiuojanti Lakaja , trumpa, tačiau plaukimui baidarėmis puikiai tinkanti Peršokšna bei kitos šaunios Jūsų laukiančios upės. Vasaros metu yra rekomenduojami maršrutai nuo Kartenos iki Gargždų. Puiki galimybė pailsėti nuo kasdieninės rutinos ir praleisti turiningą laiką po įtemptos darbo dienos ar savaitgalį.